Skip to main content
16 maja 2024

Wieści z DanHatch

W Kubowie postała nowa ferma odchowowa DanHatch Poland

Jako krajowy lider w produkcji wysokiej jakości jednodniowych piskląt, DanHatch Poland doskonale rozumie, że systematyczny rozwój jest kluczowy do efektywnego spełniania rosnących wymagań i oczekiwań rynku.  


Z przyjemnością informujemy, iż wraz z końcem kwietnia 2024 roku zakończyliśmy budowę nowej fermy odchowowej w Kubowie (woj. wielkopolskie, powiat międzychodzki). Jest to nowoczesny budynek prefabrykowany o powierzchni ok. 6 tys m2 zapewniający niskie straty energii. Obiekt podzielony jest na część inwentarską, zaplecze gospodarcze. Konstrukcja jednodachowa oraz zastosowanie przejściowych prysznicy umożliwia zachowanie bioasekuracji na najwyższym poziomie. Ponieważ etap odchowu jest pierwszym i kluczowym elementem produkcji piskląt, już na etapie projektowym zdecydowano o zastosowaniu w obiekcie zaawansowanych technologicznie rozwiązań. Hale produkcyjne wyposażone zostały w sprawdzone urządzenia do pojenia i zadawania paszy (tzw. rozrzutniki) oraz najnowocześniejsze systemy do sterowania mikroklimatem.  Jednocześnie w budynku może być odchowywanych 60 000 sztuk drobiu reprodukcyjnego, w tym 54 000 kur oraz 6000 kogutów. Część inwentarska podzielona została na 19 sekcji co pozwala na indywidualne podejście do wielu partii kur i docelowo zapewnia lepsze wyrównanie stada. Całość fermy jest w pełni zautomatyzowana, a do jej pełnej obsługi niezbędnych jest trzech pracowników. Dodatkowo na terenie fermy odchowowej w Kubowie postawiono budynek mieszkalny przeznaczony dla kierownika fermy. 

Budowa obiektu trwała 10 miesięcy. Jego pełne uruchomienie i obsadzenie stadem drobiu planowane jest na początek czerwca 2024 roku.

Jeszcze w tym roku DanHatch Poland planuje rozpoczęcie budowy dwóch kolejnych ferm, a łącznie do końca 2027 roku planowana jest inwestycja w 6 nowych obiektów (2 ferm odchowowych i 4 produkcyjnych) . Inwestycja w Kubowie oraz w kolejnych lokalizacjach umożliwi DanHatch Poland istotną rozbudowę oraz zabezpieczenie własnego zaplecza surowcowego.