Skip to main content
Więcej o DanHatch

Międzynarodowa Grupa wylęgarni DanHatch oraz DanHatch Poland S.A.

Więcej o DanHatch Międzynarodowa Grupa wylęgarni DanHatch oraz DanHatch Poland S.A.

DanHatch Group to międzynarodowa grupa z siedzibą w Danii. Naszą podstawową działalnością jest produkcja piskląt oraz związana  z tym produkcji jaj wylęgowych. Posiada spółki zależne w Danii, Polsce, Finlandii i Francji i jest  własnością dwóch wiodących duńskich firm rolnych Duński Agro i DLG. Ta własność stanowi solidną podstawę dla międzynarodowego rozwoju biznesu i pomaga wspierać i rozszerzać nasze silne relacje współpracy, zarówno w kraju, jak i za granicą.

DanHatch Group ma około 520 pracowników, którzy dzielą się wiedzą i doświadczeniem w całej grupie i zawsze koncentrują się na najlepszych praktykach. Naszą wizją jest, aby DanHatch Group była preferowaną niezależną grupą wylęgarni w europejskim sektorze brojlerów. I jesteśmy na dobrej drodze. Od 80 lat udoskonalamy nasze procedury i procesy, a tym samym ulepszamy wszystkie aspekty naszej produkcji jaj wylęgowych,  produkcji drobiarskiej oraz proces wylęgu i obsługi naszych klientów. Dlatego dziś jesteśmy jedną z największych i najbardziej wydajnych wylęgarni w Europie, której  roczna produkcja wynosi 625 milionów jaj wylęgowych i 470 milionów jednodniowych piskląt brojlerowskich.

DanHatch Poland S.A. jest spółką należacą do DanHatch Group od 2009 roku, choć historia polskiego przedsiebiorstwa sięga lat 90-tych.

 

Nasza spółka w Polsce jest największym niezależnym producentem  jednodniowych piskląt brojlerowskich w kraju. Siedziba oraz zakład wylęgowy firmy mieszczą się w Starym Widzimiu koło Wolsztyna,  w województwie wielkopolskim. Wraz z dostawcami kontraktowymi dysponujemy drugim co do wielkości zapleczem produkcyjnym jaj wylęgowych w Polsce

Naszą misją jest dostarczanie żywotnych i wysokiej jakości jednodniowych piskląt z naciskiem na produktywność, zdrowie i dobrostan zwierząt. Nasza produkcja jest tworzona przez naszych zaangażowanych pracowników w dobrym środowisku pracy i razem stanowimy podstawę rentownej grupy w ciągłym rozwoju.

Wraz z producentami jaj wylęgowych, producentami brojlerów, ubojniami i innymi partnerami, DanHatch chce przyczynić się do dalszego rozwoju zdrowej żywności, która jest produkowana w sposób zrównoważony. Na całym świecie wzrasta spożycie drobiu i wierzymy, że drób będzie jednym z najważniejszych źródeł białka w przyszłości. Produkcja drobiu ma mniejszy wpływ na środowisko i klimat niż inne produkcje żywności zwierzęcej, co częściowo wynika z bardziej efektywnej konwersji pasz. Jednocześnie drób jest zdrowy, łatwy w przygotowaniu, ekonomiczny i religijnie niezależny. Wierzymy, że przemysł drobiarski odgrywa ważną rolę w tworzeniu niezbędnego wzrostu zgodnego z klimatem, a DanHatch z dumą przyczynia się do tego.

Formularz kontaktowy

Wypełnij formularz kontaktowy i pozwól nam się z Tobą skontaktować